Co to jest airdrop kryptowaluty.

Airdrop kryptowaluty to najprościej mówiąc darmowe rozdanie wirtualnej waluty, od założycieli projektu w celu jego wypromowania. Nie będę się tutaj rozwodził na temat zasady działania airdropu od strony technicznej, bo można wyróżnić airdrop w formie rozdzielenia łańcucha blockchaina, tzw. fork’a, dzięki któremu posiadając w swoim portelu określoną walutę, możemy otrzymać nową kryptowalutę w skali nawet 1:1. Jak to miało miejsce w 2017r przypadku BitCoina, kiedy po podziale łańcucha osoby otrzymały nową kryptowalutę BitCoin Cash za darmo.

Jednak to wymagałoby od nas posiadania jakiejś kryptowaluty, co wiąże się z jej kupnem, czyli inwestycją. Na tej stronie nie zajmujemy się wydawaniem pieniędzy, tylko ich otrzymywaniem. Dlatego airdrop kryptowalut, który tutaj będzie opisywany, nie będzie wymagał od nas inwestycji żadnych pieniędzy.

Na czym polega airdrop?

Jak wspomniałem wcześniej, wiele nowych projektów opartych o BlockChain chce się wypromować. W ramach promocji rozdają tokeny, które w trakcie ich otrzymania mają jakąś przewidywaną wartość. Realna wartość będzie dopiero znana w trakcie startu danego projektu i pojawienia się tokenu na giełdzie.

Czy można zarobić pieniądze podczas airdrop’u?

Można i czasem nie są to małe pieniądze, tak jak było to w zeszłym roku w przypadku airdropa kryptowaluty XLM (200zł od blockchain i 120zł od coinbase), kryptowaluty Energi czy tokenów Origin (OGN).

W jaki sposób otrzymać tokeny z airdropa?

To bardzo proste, w większości przypadków wystarczy nam adres email. Posłuży on nam do rejestracji na stronie projektu. Każdy projekt ma swoje warunki w celu otrzymania darmowych tokenów, a mogą to być

  • Polubienie projektu na Twitterze i na Facebooku
  • Podanie adresu email i dołączenie do newslettera
  • Dołączenie do kanału na telegramie

Niektóre projekty wymagają tzw. weryfikacji KYC. Weryfikacja ta oznacza, że musimy podczas rejestracji wysłać dane z dowodu osobistego lub prawo jazdy. Dodatkowo może być wymagane zrobienie selfi w celu potwierdzenia autentyczności profilu.

Czy to bezpieczne korzystanie z airdropa?

Wszystkie airdropy publikowane na tej stronie sprawdzam najpierw osobiście, jednak zawsze powinieneś zachować ostrożność podczas rejestrowania się w celu otrzymania darmowych tokenów. W większości airdropów, gdzie wymagany jest tylko adres email, nie mamy się czego obawiać, ponieważ jedyne co może nam szkodzić to otrzymywanie spamu na naszą skrzynkę pocztową. Inaczej ma się sprawa w przypadku przesyłania poufnych danych, takich jak dowód osobisty czy prawo jazdy.

Do tej pory skorzystałem z dwóch airdropów, w których wymagane było przesłanie dowodu, jak do tej pory wszystko odbyło się bez problemu. Dodatkowo uważam, że Airdropy które wymagają dokładniejszej weryfikacji, są bardziej wiarygodne w wypłaceniu tokenów. Nie pozwalają na tworzeniu multikont.

Czy airdrop kryptowalut jest opłacalny?

Zdecydowanie tak. Nawet jeśli tokeny, które otrzymamy będą warte grosze na początku, to warto je trzymać. W ciągu roku lub kilku miesięcy mogą być warte dużo więcej. Tak też było w przypadku waluty NANO, która rozdawała tysiące tokenów za wykonanie prostej czynności. Początkowo waluta była warta grosze, a w swoim szczytowym punkcie osiągnęła wartość $30 za sztukę.

Podziel się z innymi:

Ostatnia Aktualizacja:

Dodaj komentarz