Jak tanio za 1 Euro podróżować przez Niemcy? – Movacar

Jak tanio za 1 Euro podróżować przez Niemcy? – Movacar
Movacar Wypożycz Samochód za 1 Euro

MOVACAR – WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW

Movacar, co to tak naprawdę jest i jak działa? – Można powiedzieć, że to najtańszy serwis oferujący wypożyczenie samochodów. Już za 1 Euro można pokonać długie trasy w Niemczech, zachowując przy tym komfort i wygodę podróżowania samochodem osobowym.

Każdy z nas lubi oszczędzać, a podróżowanie zwykle wiąże się z dużymi kosztami jeśli nie posiadamy lub nie chcemy brać swojego samochodu. Musimy się wtedy liczyć z takimi opłatami jak płatność za bilet autobusowy, opłatę za Blablacar lub koszty podróży samolotem. Możliwości Movacar docenią także autostopowicze, mogą oni z Polski wybrać się stopem do danego miejsca w którym Movacar oferuje wypożyczenie samochodu, a stamtąd udać się wprost do kolejnego miasta.

Trasy Movacar

Dzięki Movacar możecie odbyć podróż w jedną stronę z punktu A do punktu B, płacąc za to tylko 1 Euro

JAK DOKŁADNIE DZIAŁA MOVACAR? – REZERWACJA

Movacar jest pośrednikiem pomiędzy Tobą, a firmami które specjalizują się w wynajmie samochodów. Firmy te, zamiast płacić pracownikowi za przywiezienie samochodu z powrotem do wypożyczalni, oferują darmowy przejazd, dzięki czemu oni oszczędzają koszty związane z powrotem samochodu, a my zyskujemy atrakcyjne warunki wypożyczenia. Movacar odpowiada za znalezienie takich ofert i zorganizowanie całego przejazdu. Listę aktualnych ofert znajdziesz zawsze na stronie movacar.de (wersja niemiecka) lub movacar.com (wersja angielska).

1. Znajdź interesującą ofertę

 • Znajdź i wybierz interesującą ofertę MovaCar na stronie
 • Wybierz datę wyjazdu i sprawdź szczegóły wypożyczenia pojazdu
Movacar Szczegóły wypożyczenia

2. Sprawdź szczegóły wypożyczenia

Na co należy zwrócić uwagę w szczegółach wypożyczenia:

Samochód oraz jaka wypożyczalnia – w lewym rogu zdjęcia z samochodem widać logo firmy która oferuje dany pojazd.

 • Min. age – w przypadku zwykłych pojazdów wiek minimalny do wypożyczenia pojazdu to 21 lub 18 lat. W przypadku pojazdów ekskluzywnych będzie to 25 lat
 • Deposit – depozyt który zostanie pobrany z karty kredytowej/debetowej podczas rezerwacji. Bez obaw, całość zostanie zwrócona jeśli samochód zostanie dostarczony w całości na czas do punktu odbioru
 • Manual – skrzynia biegów manualna lub automatyczna
 • Benzin – rodzaj paliwa (niestety w więszości ofert to my odpowiadamy za tankowanie, ale zdarzają się też takie gdzie paliwo jest w cenie)
 • Persons – max. ilość osób mogąca podróżować samochodem (włącznie z kierowcą)
 • Bags – można to odczytać jako pojemność bagażnika. W przypadku 1 bags będzie to mała pojemność, w przypadku 3 bags będzie większa
 • Doors – ilość drzwi w samochodzie
 • Bookable until – to czas do którego należy dokonać rezerwacji oraz maksymalny czas podróży – zazwyczaj jest to 24 godziny
 • Refuel policy – zazwyczaj musimy zatankować bak do takiego poziomu z jakim odbieramy samochód. Szukajmy jednak ofert typu Tank inclusive – wtedy paliwo mamy w cenie wypożyczenia (chyba że zużyjemy więcej niż będzie dostępne, to wiadomo musimy dotankować aby dojechać)
 • Ilość kilometrów – ostatnim ze szczegółów jest limit kilometrów jaki możemy pokonać na jednej trasie. Jest także wyszczególniona stawka za każdy dodatkowy kilometr.

3. Zarezerwuj swój przejazd klikając Book for 1 €

Otrzymasz potwierdzenie rezerwacji e-mailem. Samochód odbierzesz w wypożyczalni o potwierdzonej godzinie. Masz 24 godziny na odstawienie samochodu w miejscu docelowym.

Podczas odbioru samochodu musisz mieć ze sobą:

 • ważne prawo jazdy,
 • kartę kredytową,
 • dowód tożsamości

Cena wynajmu w jedną stronę obejmuje wystarczająco dużo kilometrów, aby wygodnie dotrzeć do celu. 

MOVACAR UBEZPIECZENIE I USŁUGI DODATKOWE

Wypożyczając samochód poprzez Movacar, w cenie zazwyczaj jest podstawowe ubezpieczenie które oferuje wypożyczalnia. Dodatkowe ubezpieczenie można dokupić na miejscu podczas odbioru samochodu.

Na miejscu można także dokupić inne usługi dodatkowe, które oferuje wypożyczalnia, takie jak nawigacja samochodowa, fotelik dziecięcy, lub inne – w zależności od firmy.

CO JESZCZE POWINNIŚMY WIEDZIEĆ O MOVACAR

Dokładnie sprawdźmy ofertę przed rezerwacją, jeśli na stronie nie ma interesującego nas miejsca wyjazdu lub miejsca docelowego – warto zajrzeć na facebooka Movacar.

Upewnij się, że stan samochodu jest dokładnie odnotowany w umowie wynajmu. Przy odbiorze samochodu, polecam zrobić zdjęcia istniejących uszkodzeń, a także poziomów paliwa i przebiegu. Może to w razie potrzeby pomóc w udokumentowaniu stanu samochodu.

Nie zawsze potrzebna będzie wpłata depozytu lub tankowanie auta. Zdarzają się oferty, gdzie paliwo jest wliczone w cenę, tak jak na przykładzie poniżej:

Movacar szczegóły wypożyczenia – tankowanie w cenie

Poniżej znajdziecie odpowiedzi na najczęstsze pytania:

PODSUMOWUJĄC

Movacar łączy firmy wynajmujące samochody, które chcą przenieść wypożyczony samochód z osobami szukającymi niedrogiej opcji podróży. Wynajmując samochód w jedną stronę za 1 €, pomagamy przewieźć pojazd do wypożyczalni, tworząc sytuację korzystną dla obu stron.

Istnieje wiele sposobów, aby dostać się z punktu A do punktu B. Dla łowców okazji i podróżujących z niewielkim budżetem, opcje obejmują wspólne przejazdy lub specjalne zniżki na bilety autobusowe i kolejowe. Często te opcje podróży zapewniają niewielką elastyczność i wiążą się z dłuższym czasem podróży. Większa elastyczność planów podróży, wybór z kim podróżujesz to niewątpliwe zalety podczas wygodnego podróżowania samochodem.

Dodaj komentarz